Olszewskiego 23B, 51-642 Wrocław+48 514 825 617
menu
 • Oryginalny Esperal wszywka alkoholowa Kłodzko - Świebodzice

  550zł

  +48 514 825 617
 • Oryginalna wszywka alkoholowa
  Kłodzko

  550zł

  +48 514 825 617
 • Wszywka alkoholowa Świebodzice jako skuteczna metoda stosowana w ramach działań antyalkoholowych

  Esperal jest przedawnioną nazwą leku rozpowszechnianego kilka lat temu, jednak nazwa ta bardzo silnie utkwiła w ludzkiej mentalności. Obecnie ten sam produkt nosi nazwę Disulfiram WZF. Producentem na polskim rynku jest Polfa Warszawa. Inaczej na Esperal można powiedzieć „wszywka alkoholowa”. Jałowe tabletki Esperal Świebodzice zaliczają się do awersyjnych metod farmakologicznych.

  Czym jest Esperal?

  Esperal Kłodzko ma formę jałowych tabletek, które umieszcza się pod skórą Pacjenta w ramach zabiegu chirurgicznego. Jest on wydawany jedynie na receptę. Stosuje się go w ramach działań antyalkoholowych. Nie powinien być traktowany jako pojedyncze działanie, a raczej jako jeden z elementów kompleksowych i wielotorowych działań leczniczo-terapeutycznych.

  W jakim celu stosuje się Esperal?

  Jak wspomniano wyżej, Esperal stosowany jest u osób, u których rozpoznano chorobę alkoholową. Wprowadza się go do działań antyalkoholowych po to, aby zwiększyć motywację wewnętrzną do zmian u danej osoby, a także w celu wywołania postawy unikającej alkoholu za pomocą negatywnych skojarzeń z etanolem.

  Głównym składnikiem wszywki alkoholowej jest organiczny związek chemiczny o nazwie Disulfiram, stąd też oficjalna nazwa leku Disulfiram WZF.Disulfiram wykazuje swoje działanie za pomocą wchodzenia w reakcję z etanolem, przez co człowiek zaczyna się źle czuć i spada jego kondycja i samopoczucie, doznając przy tym silnego zatrucia alkoholem?

  Jakie działanie odpowiada za złe samopoczucie i zatrucie alkoholem w przypadku leczenia Esperalem?

  Jest to tak zwana reakcja disulfiramowa. Powstaje ona w sytuacji kiedy zaszyty Pacjent zaczyna spożywać alkohol, mimo znajomości konsekwencji swoich działań. Esperal upośledzając trawienie alkoholu blokując działanie enzymu wątrobowego rozkładającego etanol doprowadza do zatrucia alkoholowego.

  Objawy reakcji disulfiramowej

  Do najczęściej występujących zalicza się:

  • Ból głowy, mięśni, brzucha, w klatce piersiowej,
  • Przemijającą impotencję,
  • Duszności i problemy z oddychaniem,
  • Nadwrażliwość na bodźce,
  • Ogólne złe samopoczucie i spadek kondycji,
  • Wzmożone pragnienie,
  • Kołatanie serca, skoki ciśnienia, rozszerzanie naczyń krwionośnych,
  • Wzmożone pocenie się.

  Jak długo działa Esperal?

  W zależności od indywidualnych cech Pacjenta działanie leku waha się od 8 do 12 miesięcy. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć, przedłużając działanie o kolejne miesiące.

  Jak wygląda zabieg zaszycia alkoholowego?

  Na początku Pacjent przechodzi przez wywiad z lekarzem, który wyklucza istnienie przeciwwskazań do zabiegu, sprawdza stan trzeźwości i wydaje dokumenty do podpisania. Następnie podaje znieczulenie miejscowe i kiedy działa, nacina skórę na pośladku wprowadzając indywidualnie dobraną dawkę leku. Rana zaszywana jest szwami, zabezpieczana opatrunkiem i profilaktycznym antybiotykiem. Na końcu Pacjent otrzymuje zalecenia medyczne i zaświadczenie o przejściu przez zabieg.

  Długość działania

  Wszywka alkoholowa Esperal działa od 8 do 12 miesięcy (to zależy m.in. od masy ciała i stylu życia pacjenta)

  oferta

  Niesamowite efekty

  Pozwala odzyskać trzeźwy umysł i poprawić stan zdrowia w atrakcyjnej cenie 550zł !

  cennik

  Wyjście z nałogu

  W połączeniu z terapią może dać zadowalające, długotrwałe efekty

  kontakt