Olszewskiego 23B, 51-642 Wrocław+48 514 825 617
menu
 • Oryginalny Esperal Wałbrzych - Legnica

  550zł

  +48 514 825 617
 • Oryginalna wszywka alkoholowa
  Wałbrzych - Jelenia Góra

  550zł

  +48 514 825 617
 • Wszywka alkoholowa Wałbrzych - na czym polega zabieg?

  Implantacja tabletki z Esperalem zalicza się do formy terapii wywołującej awersję, czyli po jej zastosowaniu alkoholik zaczyna unikać spożywania napojów procentowych. Zabieg jest prosty i bezbolesny – pod skórą pacjenta lekarz chirurgii umieszcza lek. Do tego zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, więc w szybkim tempie pacjenci mogą przejść do swoich codziennych aktywności. Zaszycie alkoholowe można wykonać w ramach oferowanych usług przez nasz gabinet w Wałbrzychu, Legnicy i Jeleniej Górze.

  Zabieg wszycia Esperalu - jak działa lek?

  Stosując Esperal Legnica (Disulfiram) zaleca się obserwowanie reakcji na substancję czynną organizmu. W momencie wszycia, tabletka uwalnia powoli substancję czynną, co przy zdrowym stylu życia nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych. Pojawiają się one jedynie w momencie, kiedy pacjent zaczyna sięgać po alkohol. Nawet niewielka i jednorazowa dawka substancji alkoholowej blokuje enzym, który odpowiada za metabolizm alkoholu. W ten sposób w ciele człowieka zaczyna odkładać się aldehyd octowy. Ze względu na brak możliwości przemienienia go przez organizm w mniej szkodliwy kwas octowy, pacjent zaczyna odczuwać skutki zatrucia alkoholowego. Efekty widoczne są po kilku minutach i utrzymują się nawet kilkanaście godzin.

  Objawy występujące po wypiciu alkoholu przy wszywce

  Do negatywnych objawów odczuwanych po zażyciu alkoholu zalicza się:

  • Stany lękowe i niepokój,
  • Silny ból i zawroty głowy,
  • Tachykardia,
  • Wymioty i nudności,
  • Wzmożoną potliwość,
  • Gwałtowne zmiany ciśnienia,
  • Uczucie duszności

  Ze względu na długi czas utrzymywania się efektów ubocznych zmieszania Esperalu z alkoholem, Wszywka alkoholowa Legnica skutecznie wywołuje awersję do spożywania napojów alkoholowych, przez co skutecznie zwiększa szansę na życie w trzeźwości.

  Jak długo działa Disulfiram?

  Szacuje się, że działanie wszywki alkoholowej waha się od ośmiu do dwunastu miesięcy, a jej skuteczność uzależniona jest od cech indywidualnych pacjenta. Czas ten pozwala na bezpieczne przejście innych form leczenia alkoholizmu, np. terapii psychologicznej, dzięki czemu szanse na zachowanie trzeźwości rosną.

  Jak przygotować się do zabiegu?

  Najważniejszym warunkiem, jaki musi spełnić pacjent przed zastosowaniem Esperalu jest zachowanie abstynencji alkoholowej przed zabiegiem przez minimum dwie pełne doby. Przed zabiegiem lekarz rozmawia z pacjentem, pyta o przeciwwskazania do zabiegu, objaśnia przebieg zabiegu, informuje o wszelkich skutkach niestosowania abstynencji podczas posiadania wszywki. Następnie pacjent podpisuje stosowne oświadczenie i zgodę na zabieg. Wymagane jest posiadanie dowodu osobistego. Czas trwania zabiegu szacuje się na około pół godziny.

  Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  Do przeciwwskazań leczenia Esperalem zalicza się:

  • Występowanie psychoz i chorób psychicznych,
  • Niedokrwistość serca,
  • Stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • Ciążą i karmienie piersią,
  • Alergię na Disulfiram,
  • Brak abstynencji 12 godzin przed zabiegiem.

  Osoby zdecydowane za zabieg wszycia alkoholowego w Wałbrzychu, Legnicy lub Jeleniej Górze mogą skorzystać z oferty naszego gabinetu, gdzie doświadczony chirurg wykona zabieg w sposób profesjonalny. Warto podkreślić, że jedynie połączenie kilku metod terapii, wzmocnionych później działaniem wszywki daje wysokie szanse na pokonanie nałogu alkoholowego.

  Wszywka alkoholowa Wałbrzych – kto powinien zgłosić się na zabieg?

  Jeżeli czujesz, że alkohol przejął władzę nad całym Twoim życiem. Nie potrafisz odmówić picia alkoholu nie tylko na imprezie, lecz również w zaciszu domowym. Chciałbyś uwolnić się od tego niszczącego Cię uzależnienia. Dodatkowo, czujesz, że Twoje zdrowie zaczyna podupadać, masz gorsze samopoczucie i chciałbyś skończyć z nadmiernym spożywaniem alkoholu – zabieg wszywki alkoholowej Esperal Wałbrzych jest dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Warunkiem skuteczności terapii awersyjnej jest uświadomienie sobie własnego problemu z uzależnieniem alkoholowym. Jest to zabieg mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny. Aktywny składnik leku rozpocznie swoje działanie od razu po zaszyciu, a Ty będziesz zmuszony utrzymać abstynencję, ponieważ skutki uboczne występujące po zabiegu potrafią być nie tylko bardzo dokuczliwe, lecz również niebezpieczne dla zdrowia i życia. Większość naszych pacjentów poleca stosowanie wszywki również dlatego, że nie trzeba codziennie pamiętać o przyjmowaniu leków.

  Kompleksowe leczenie alkoholizmu

  Decydując się na wszywkę alkoholową Wałbrzych, musimy wiedzieć, że lek ten stosowany samodzielnie nie wyleczy nas całkowicie z choroby alkoholowej. Po zabiegu zaszycia alkoholowego powinniśmy zdecydować się jeszcze na inne formy terapii uzależnień. Szczególnym uznaniem i dużą skutecznością cieszą się terapie w zamkniętych ośrodkach leczenia uzależnień, gdzie pacjenci uczą się jak żyć w trzeźwości również po wyjściu z ośrodka. Otrzymują tam fachowe wsparcie i opiekę medyczną i niemalże 89% osób po opuszczeniu placówki potrafi utrzymać całkowitą abstynencję. Osoby te najczęściej twierdzą, że wszywka alkoholowa Wałbrzych miała również duży wkład w pokonanie uzależnienia, pilnując pacjentów aby byli trzeźwi. Osoby nadużywające alkoholu, wiedząc, że mają podskórnie wszyty lek z Esperalem odrzucały całkowicie picie alkoholu z obawy na nieprzyjemne konsekwencje, które mogły się pojawić po spożyciu trunków wysokoprocentowych.

  Długość działania

  Wszywka alkoholowa Wałbrzych działa od 8 do 12 miesięcy (to zależy m.in. od masy ciała i stylu życia pacjenta)

  oferta

  Niesamowite efekty

  Pozwala odzyskać trzeźwy umysł i poprawić stan zdrowia w atrakcyjnej cenie 550zł!

  cennik

  Wyjście z nałogu

  Wszywka alkoholowa Legnica w połączeniu z terapią może dać zadowalające, długotrwałe efekty

  kontakt