Zastosowanie wszywki alkoholowej jest jedną z najskuteczniejszych metod terapii alkoholowej. Polega ona na implantacji tabletek Esperal Świdnica, zawierających substancję antyalkoholową. W momencie kiedy osoba posiadająca wszywkę spożyje alkohol, wywołuje w ten sposób u siebie powstanie wielu nieprzyjemnych skutków ubocznych. Aby zniwelować omawiane działanie, alkoholik zaczyna unikać spożywania alkoholu, przez co wywołuje się awersja alkoholowa. W ten sposób Esperal Świdnica zaliczany jest do farmakologicznych i awersyjnych metod terapii alkoholowej. Działanie awersyjne uznawane jest za bardzo skuteczne, ponieważ opiera się na świadomości pacjenta.
Na czym polega zabieg wszywki alkoholowej?
Zabieg zaszycia alkoholowego można przeprowadzić w naszym gabinecie w Lubinie, Głogowie, Świdnicy lub Bolesławcu. Polega on na podaniu Esperalu zawierającego lek Disulfiram pod skórę pacjenta przez lekarza chirurgii. Czas zabiegu szacuje się na około trzydzieści minut, do których zalicza się przygotowanie do zabiegu, zaszycie alkoholowe oraz opiekę po zabiegu. Z opinii naszych pacjentów wiemy, że zaszycie alkoholowe w naszych gabinetach jest całkowicie bezbolesne, bezpieczne oraz komfortowe – podane przed zabiegiem znieczulenie miejscowe działa nawet po zabiegu, dzięki czemu nasi pacjenci zaraz po zabiegu są wstanie wykonywać swoje codzienne aktywności, takie jak praca fizyczna lub prowadzenie samochodu. W miejscu zabiegu po około siedmiu dniach pojawia się ledwo widoczna mała blizna. Z kolei sama wszywka alkoholowa Świdnica uwalnia substancję aktywną od ośmiu do dwunastu miesięcy.
Esperal Lubin - terapia awersyjna
Kuracja Disulfiramem zaliczana jest do terapii awersyjnej. To znaczy, że osoba cierpiąca na chorobę alkoholową wywołuje u siebie postawę unikającą alkoholu ze względu na właściwości tabletki pojawiające się podczas mieszania jej działania z etanolem, wywołując silne zatrucie alkoholowe poprzez zablokowaną możliwość metabolizowania alkoholu. Odczuwane dolegliwości są znacznie bardziej nasilone, niż podczas zatrucia bez stosowania wszywki. Świadomość ta tworzy w umyśle alkoholika barierę przed spożyciem alkoholu ze względu na późniejsze skutki uboczne. Pacjent może odczuwać takie objawy jak: bóle głowy, wymioty, nudności, niepokój, tachykardię.
Zalety zaszycia alkoholowego Esperal Lubin - Głogów - Świdnica - Bolesławiec
Należy podkreślić, że u osoby zachowującej trzeźwość wszywka alkoholowa Lubin nie daje żadnych skutków ubocznych. Pojawiają się one jedynie podczas spożywania alkoholu. Wszywka alkoholowa Świdnica w terapii alkoholowej stosowany jest od wielu lat. Jej niewątpliwymi zaletami jest zarówno zwiększenie jakości życia psychicznego jak i fizycznego. Działanie Esperalu rozpoczyna się natychmiast po implantacji. Poprzez świadomość zmian metabolicznych, jakie wywołuje oraz właściwościom jakie posiada, zdecydowanie zwiększa szanse na porzucenie nałogu alkoholowego. Działanie wszywki alkoholowej jest kompleksowe. Poprzez wywoływne objawy psychosomatyczne, Esperal znacząco osłabia chęć sięgnięcia po napój procentowy. Dodatkowo, wywołana abstynencja jest dobrą okazją do refleksji nad swoim uzależnieniem, co bardzo często prowadzi do rozpoczęcia terapii psychologicznej, co zdecydowanie zwiększa szanse na pokonanie choroby alkoholowej. W razie potrzeby można ponownie udać się na zabieg zaszycia alkoholowego po koło roku czas, kiedy Esperal przestaje działać.
Higiena i bezpieczeństwo
W naszych gabinetach w Lubinie, Głogowie, Świdnicy i Bolesławcu oferujemy przeprowadzenie zabiegu zaszycia alkoholowego pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry medycznej, zachowując pełen profesjonalizm, jednocześnie dbając o potrzeby pacjenta oraz przyjazną atmosferę. Nasze usługi charakteryzuje efektywność na poziomie 93% oraz wieloletnie doświadczenie w walce z alkoholizmem. Cena zabiegu zaszycia w naszym gabinecie w Lubinie wynosi: 550zł.
Dla kogo polecana jest terapia awersyjna Esperalem?
Wszywka alkoholowa Esperal polecana jest szczególnie osobom, które:
- chcą rozpocząć życie w trzeźwości (wyjść z uzależnienia alkoholowego),
- do pokonania uzależnienia potrzebują dodatkowej motywacji i wsparcia w postaci farmakologii,
- z różnych powodów nie chcą stosować farmakoterapii doustnej (wszywka alkoholowa Esperal w tym wypadku jest dużo wygodniejszą formą terapii),
- oczekują natychmiastowego działania leku (wszywka alkoholowa zaczyna działać od razu po wykonaniu zabiegu),
- w przypadku terapii uzależnienia w końcowej fazie potrzebują wieloaspektowego leczenia,
- są zorientowane, że Esperal jest terapią płatną (leczenie nie jest finansowane w ramach NFZ).
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Chociaż zabieg implantacji Esperalu jest bardzo krótki, bezbolesny i całkowicie bezpieczny. Nie ingeruje on również mocno w organizm Pacjenta, jednak posiada pewne przeciwwskazania do jego wykonania, a są to sytuacje gdy:
- pacjent wykazuje nadwrażliwość na którykolwiek składnik Esperalu (np. Disulfiram),
- uzależniony, który zgłasza się na wykonanie implantacji jest w stanie nietrzeźwym (wymagana jest min. 24 godzinna abstynencja od picia alkoholu),
- jeśli pacjent cierpi na choroby przewlekłe (wykluczane w wywiadzie medycznym przed zabiegiem),
- regularnie przyjmuje określone leki (głównie te na bazie alkoholu), jeżeli nie są to leki przyjmowane stale – lekarz zaleca odstawienie leków na kilka dni przed zaszyciem,
- kobiety w ciąży i karmiące,
Zdarza się, że po wszyciu tabletek z Esperalem organizm osoby uzależnionej reaguje na podany lek jak na ciało obce i chce się jej pozbyć. Konieczne jest wtedy ponowne zgłoszenie się do gabinetu zabiegowego i usunięcie wszywki. W takich sytuacjach najczęściej w okolicach zaszycia występuje niewielka torbiel.
Wszywka alkoholowa – w którym miejscu wszywa się Esperal?
Miejsce implantacji tabletek z Esperalem to okolice pośladka lub łopatek. Jeżeli uzależniony ma życzenie aby wszyć Esperal w inne miejsce, za zgodą lekarza jest to oczywiście możliwe. Wybierane przez nas miejsca mogą być na tyle dyskretne, że nikt nie powinien się zorientować, że leczymy się terapia awersyjną.
Czas działania wszywki alkoholowej Esperal
Decydując się na zabieg w naszym gabinecie mają Państwo pewność, że został zastosowany oryginalny lek Disulfiram. Producent na opakowaniu gwarantuje, że lek powinien działać 8 miesięcy. Statystyki jednak pokazują, że wszywka alkoholowa Esperal może działać nawet do 12 miesięcy. Po tym czasie, jeżeli oczywiście nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu – można zaszyć się ponownie.
Skuteczność terapii Esperalem
Wszywka alkoholowa Esperal skutecznie pozwala utrzymać całkowitą abstynencję od spożywania napojów alkoholowych, co oznacza, że w sposób prawidłowy spełnia swoje podstawowe zadanie. Związane jest to z jej aktywnym składnikiem: Disulfiramem, który po wejściu w reakcję z alkoholem powoduje mnóstwo nieprzyjemnych dolegliwości, czego osoby uzależnione chcą uniknąć. Oprócz odczuć podobnych do silnego zatrucia alkoholowego (mdłości, wymiotów, silnych bólów głowy, zawrotów, drżenia mięśni itp.) pacjent może odczuwać lęk przed śmiercią. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do zawału serca, dlatego tak istotne jest aby pacjent po zabiegu stosował się wszystkich zaleceń lekarza wykonującego zabieg.
Oczywiście wszywka powinna być wspomagana odpowiednio dobraną terapią psychologiczną. Stosowana samodzielnie nie przyniesie oczekiwanych efektów. Ważne jest aby osoba uzależniona chciała się leczyć, a nie była zmuszana do leczenia alkoholizmu. W takim przypadku terapia Esperalem nic nie zdziała. Alkoholizm jest na tyle skomplikowaną chorobą, że należy leczyć go w sposób kompleksowy, np. w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień. Początkowo można wspomagać się też spotkaniami w grupie Anonimowych Alkoholików.
Zapisz się do nas na zabieg zaszycia. Zapewniamy 100% dyskrecję. Ekspresowe terminy zabiegów. Skuteczność terapii awersyjnej oraz doświadczoną kadrę medyczną.